loading

SAĞLIKLI BİREYLERDE PERTÜRBASYON

TheraSponge Pertürbatif Yürüme ve Denge Eğitim Seti, farklı sertlik seviyelerinde ayarlanmış sünger yapılardan meydana geldiğinden üzerinde antrenman yapılırken zorluk derecesini ayarlama imkanı sunarak egzersizlerde progresyonu sağlar, kişinin hem alt ekstremite hem Core bölgesi kaslarını kullanmasını zorlar. Bu da kasların güçlenmesine, postürün gelişmesine ve denge ile ilgili tüm yapıların uyarılmasına dolayısıyla da sağlıklı bireylerin iyilik halinin artırmasına yardımcı olur.

Farklı sertliklerdeki yapısı sayesinde dengesiz zemini yaratıp Core kaslarını kuvvetlendirmenin yanında, tüm vücut kaslarını zorlayıcı bir ortam oluşturarak, kas gelişimine, denge ve koordinasyonu geliştirmeye katkı sağlar. Aynı zamanda beden farkındalığını da geliştireceğinden denge kaybı nedeniyle yaralanma olasılığını da azaltır.  

Özet olarak TheraSponge ürünleri fiziksel sağlığın bileşenleri olan dayanıklılık, güç ve dengeye odaklanarak formda kalmaya, sağlığı geliştirmeye ve korumaya yardımcı olabilecek çok yönlü bir egzersiz imkânı sunar.

Sağlıklı bireylerde spor yaparken Therasponge ürünleri kullanımı

Sağlıklı bireyler yoga, fitness uygulamalarında, fonksiyonel antrenmanlarda TheraSponge Pertürbatif Yürüme ve Denge Eğitim Seti’nden yararlanarak antrenmanlarının zorluk derecesini ayarlayabilir, egzersizleri çeşitlendirebilirler.

Denge ve kuvvetlendirme çalışmalarında tek ayak, iki ayak, dört ayak veya plank gibi farklı pozisyonlarda yapılan egzersizlerde kullanım imkanı bulunur, egzersizlerde ayak ve el bileği stabilitesinin gelişmesine yardımcı olacak çalışmalar sırasında meydana gelebilecek yaralanma riskini azaltır.

Yapısı itibariyle farklı ölçülerde de üretim imkanı olan TheraSponge ürünleri derecelendirilmiş güçlenmeyi, esnekliği ve postürü iyileştirmeyi sağlar iken zumba ve dans gibi aerobik egzersiz antrenmanlarında kullanılarak bu faydalarına ek olarak kalori yakımını artırarak sağlıklı bireylerde kilo vermeye yardımcı olabilir.

Sağlıklı yaşlılarda Therasponge ürünleri kullanımı

Yaşlanma ile birlikte bireylerde kas kuvveti azalır, denge ve koordinasyon becerilerinde zayıflamalar görülür. Bu durum düşme riskini arttırır, bireylerin günlük yaşamlarını etkiler . Sağlıklı yaşlı bireylerin egzersiz rutinlerini TheraSponge ürünleri ile çeşitlendirmeleri, farklı zeminlerde ve zorluk seviyelerinde dengenin zorlanmasını, ilgili vücut mekanizmalarının uyarılmasını sağlayacaktır. Hem kuvvet ve denge gelişimi desteklenecek hem de yaşlanma ile meydana gelen gerilemeleri yavaşlatma imkanına sahip olacaklardır. Bu sayede bireylerin bağımsızlıkları ve özgüvenleri desteklenecektir.

Sağlıklı çocuklarda Therasponge ürünleri kullanımı

TheraSponge aynı zamanda çocuklarda motor gelişimleri desteklemek için de kullanılabilir. TheraSponge ile çocuklara kurulan oyunlar ve aktiviteler ile duyusal girdi ve core aktivasyonu sağlayarak denge ve koordinasyon gelişimini destekler. Yumuşak yapısı sayesinde güvenli oyun imkanı sunar, meydana geldiği renkli ve farklı sertliklerdeki yapıları sayesinde çocukların da ilgisini çeker ve aktivitelere severek katılmalarını sağlar.

Therasponge ürünleri EN 71/3 ( EN European Norm : Avrupa Birliği Standartları) raporlu soft touch poliüretan, dikişsiz, eksiz, fermuarsız olup kullanıcıya zarar vermeyecek şekilde kaplanarak, çocukların zarar görmeyeceği sağlıklı bir yapıdadır.