loading

Yapısı ve Amacı

TheraSponge Pertürbatif Yürüme ve Denge Eğitim Seti, farklı sertlik ve dizilimlerden oluşan sünger yapılar, yürüme platformu için dizilim yapılırken kaplamanın özelliğinden kayma yapmayan ama istenirse velcro bant konulabilen, basınca maruz kaldığında pertürbatif etki yaratması ve sünger yapının kendini toparlaması için hava ventili kısımlarından oluşmaktadır.

Profesyoneller için farklı sertlik seviyelerinde sıralı olarak, 10 adet 60cm lik kare şeklinde olup yetişkin setinin 12 cm, pediatrik setinin 6 cm yükseklikte (kalınlıkta) olduğu sünger yapılardan oluşmaktadır.

Profesyonel Eğitim setleri farklı iki şekilde isteğe bağlı olarak seçilebilecek şekilde 5li baz set ve gelişmiş set olarak da tüm sertlikleri içeren 10 lu set olarak yapılandırılmıştır. Setler profesyonellerin seçimine bağlı olarak zorluk seviyelerinin belirgin olması düşünülerek renkli veya tek renk gri olarak kullanıma sunulmuştur. Ürünler tek olarak da denge ve koordinasyon rehabilitasyonunda kullanılabilir yapıdadır.

Ayrıca yine 10 farklı sertlik seviyelerinde 40 cm *20 cm ve 12 cm yükseklikte 2 adet sünger yapıdan oluşan kullanıcı seti yapılandırılmıştır.

 Thera Sponge Pertürbatif Yürüme ve Denge Setinde yapılandırılan parçalar EN 71/3 ( EN European Norm : Avrupa Birliği Standartları) raporlu soft touch poliüretan, dikişsiz, eksiz, fermuarsız olup kullanıcıya zarar vermeyecek şekilde kaplanarak, çocukların dahi zarar görmeyeceği sağlıklı bir yapı sağlanmıştır. Bu standart, ürünün, insan ve özellikle hassasiyeti daha fazla olan çocuk sağlığını ciddi şekilde tehdit eden ve ekolojik sisteme de oldukça zararlı olan antimon, arsenik, baryum, kadmiyum, krom, kurşun, civa, selenyum gibi vücuda girdikten sonra atılamayan ağır metalleri içermediğini göstermektedir.

Bu buluş nörolojik, ortopedik, geriatrik veya vestibüler hasarlar kaynaklı yürüme ve denge problemi açığa çıkan hastaların tedavilerine destek, sağlıklı kişilerde ise daha iyi iyilik haline ulaşmalarına destek olacaktır.