loading

TheraSponge Pertürbatif Yürüme ve Denge Seti

TheraSponge Pertürbatif Yürüme ve Denge Seti  pertürbasyon uygulamasını kullanarak nörolojik, ortopedik, geriatrik veya vestibüler hasarlar kaynaklı yürüme ve denge problemi açığa çıkan hastaların tedavilerine; sağlıklı kişilerde ise daha iyi iyilik haline ulaşmalarına destek olacaktır.

Therasponge Pertürbativ Yürüme ve Denge Eğitim Seti farklı sertlik seviyelerinde sıralı olarak, 10 adet 60cm lik kare şeklinde olup yetişkin setinin 12 cm, pediatrik setinin 6 cm yükseklikte (kalınlıkta) olduğu, EN 71/3  raporlu soft touch poliüretan, dikişsiz, eksiz, fermuarsız olup kullanıcıya zarar vermeyecek şekilde kaplanan, sünger yapılardan oluşmaktadır.

Eğitim setleri farklı iki şekilde isteğe bağlı olarak seçilebilecek şekilde 5li baz set ve gelişmiş set olarak da tüm sertlikleri içeren 10 lu set olarak yapılandırılmıştır.

Gelişmiş Yetişkin Renkli Set
Gelişmiş Yetişkin Renksiz Set
Yetişkin Renkli Set 1 ( 2,4,6,8,10 numaralı sertlik )
Yetişkin Renkli Set 2 ( 1,3,5,7,9 numaralı sertlik )

Farklı permütasyonlarda sıralanabilen sünger yapılar ile 3 metrelik yürüme platformu oluşturulmasına imkan sağlar iken, tek tek ve veya farklı sayı ve şekillerde dizilerek reaktif denge ve yürüme eğitimi ve pertürbasyon çalışmaları uygulana bilinecektir. Tüm bu değişik uygulama şekil ve tekrar sayıları fizyoterapist veya kullanıcı tarafından belirlenecek, her hasta için bireysel olarak seviyesine göre kişiye özel tedavi programları yapılandırıla bilinecektir.

TheraSponge Pertürbatif Yürüme ve Denge Seti ile yapılan çalışmalar devamlı değişen bir uğraştırıcı ortam sağlayarak yürüme tecrübesini uyarmaktadır. Yürüme sırasında motor merkezleri beklenmeyen durumlara adapte olmayı zorlayan öngörülmeyen değişiklikler yapmaktadır. Bu değişiklikler ile hasta yürüme sırasında görme duyusunu etkili kullanamayacak, yürüme güçlüğünü farklı yollarla halletmesi için zorlanacaktır. Bu nedenle patolojinin etyolojisine bağlı olarak bu çalışmalar ile etkilenmiş bölgeler uyarılarak, denge ve yürüme parametrelerinde iyileşme olacağı varsayılmaktadır.

TheraSponge Pertürbatif Yürüme ve Denge Seti, kişi ayakta dururken, yürürken hatta koşarken, geleneksel uygulamada tedavi edilmesi mümkün olmayan reaktif postüral kontrol uygulamasına izin veren bir buluştur. Proaktif eğitim ile birlikte sistem, optimum rehabilitasyon sonucu ve iyileşmeye izin verir.

Buluş yapısı sayesinde kişinin yürüme ve denge eğitiminde baston ve yürüteç gibi yardımcı cihazların kullanımına hatta paralel bar içinde dahi çalışma yapılabilmesine izin verir. Pertürbasyon uygulamasının da yürüme eğitiminde yaşadığımız ortama benzerlik açısından en uygun ortamı da sağladığından bu yardımcı cihazların ve de paralel bar içinde kullanılabilirliği rehabilitasyonda büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Yetişkin Renksiz Set 1 ( 2,4,6,8,10 numaralı sertlik )
Yetişkin Renksiz Set 2 ( 1,3,5,7,9 numaralı sertlik )
Yürüme Platformu Renksiz Set
Yürüme Platformu Renkli Gelişmiş Set
Yürüme Platformu Renkli Set